České aerolinie

Připravujeme pro Vás několik článků o leteckých společnostech, poskytovaných službách a zajímavých destinací. První článek věnujeme našemu národnímu dopravci Českým aeroliniím.

Historie ČSA                                                                                

ČSA patří mezi nejstarší aerolinky v Evropě, provoz zahájily v roce 1923. První let, který společnost ČSA vykonala, byl z Prahy do Bratislavy. První mezinárodní linka byla otevřena v roce 1930 do Záhřebu. Původním domovským letištěm společnosti bylo letiště ve Kbelích, v roce 1937 se ČSA přesunuly na nové letiště, dnešní letiště Václava Havla v Ruzyni.

Současnost

V současné době jsou České aerolinie jedním z předních českých dopravců a zajišťují pravidelná spojení do mnoha Evropských měst a také do Ruska a Jižní Koreji. Ve spolupráci se společností SmartWings rozšířilo ČSA síť svých destinací o mnohé zajímavé cíle. České aerolinie jsou členem aliance leteckých společností SkyTeam.

V roce v 2013 se stala minoritním vlastníkem ČSA společnost Korean Air, která je jedním z dominantních dopravců v Asii. Spolupráce s Korean Air pomohla ČSA v obnově dálkových letů, díky pronajatému letadlu Airbus A330-300, kterým zajišťoval část letů na lince Praha - Soul.

V současné době létá společnost ČSA na lince Praha - Paříž.

 

OK Plus

ČSA mají pro své klienty věrnostní program OK Plus, klienti mohou nasbírané míle využít k získání bonusových letenek od ČSA, ke vstupu do letištních salonků a do nového Rest and Fun centra, k zaplacení extra zavazadel nebo také k úhradě startovného na maratonu Run Czech.

Speciální nabídky letenek

Naši partneři

Seznam našich partnerů

Apollo Travel s.r.o., Moravské nám. 3, 602 00 Brno, ČR
tel: (420) 542 218 389-90, fax: (420) 542 218 390
e-mail: info@apollotravel.cz

Apollo Travel s.r.o., Námestie SNP 13, 811 06 Bratislava, SR
tel: 00421 220 283 084
e-mail: info@apollotravel.sk

Vytvořil Graweb